Bezpośrednia sprzedaż produktów Niemieckiej Firmy Osmo  – SALON SPRZEDAŻY PREMIUM-

OSMO- powłoki zabezpieczające i farby do drewna, impregnaty do drewna, woski, oleje, bejce, barwienie podłóg i elementów drewnianych, woski twarde olejne, oleje i impregnaty do tarasów altan mebli ogrodowych, elewacji, wykończenie i zabezpieczenie podłóg drewnianych, mebli kuchennych, blatów, mebli pokojowych, zabawek drewnianych i nie tylko.

Zapraszamy do współpracy osoby indywidualne, firmy, wykonawców, stolarnie, obsługujemy inwestycje – dla Swoich Partnerów Handlowych oferujemy wsparcie techniczne, wzorniki, regały wystawowe, katalogi, broszury reklamowe, karty techniczne.

Pełna Oferta Produktów Osmo –http://www.najlepszedladrewna.pl

 

PRODUKTY DO WEWNĄTRZ

Wosk Twardy Olejny  (3032/3062/3065/3011)

                     Bezbarwna powłoka do wykończenia drewna wewnątrz pomieszczeń

– użycie wewnątrz (parkiety, schody, meble, blaty kuchenne, itp.),
– jedwabisty połysk (3032), połysk (3011), mat (3062) lub półmat (3065),
– 2 warstwy (czas schnięcia 1 warstwy ok. 8-10h),
– dla wszystkich podłóg drewnianych, korkowych i OSB,
– do stosowania na powierzchni mebli, na drewniane belki i sufity,
– odporny na wodę i brud,
– łatwy w aplikacji, czyszczeniu i konserwacji,
– wydajność: 1 l = ok. 20-22 m2 (przy jednej powłoce).

Wosk Twardy Olejny Osmo chroni i uwydatnia pozytywne cechy drewna. Sprawia że podłoga drewniana jest doskonale naturalnie zabezpieczona i chroni ją przed negatywnymi skutkami użytkowania. Jest on odporny na wodę, wino, piwo, colę etc.

Czyszczenie i konserwacja są proste. Naturalna kombinacja oleju i wosku tworzy mikropory, co pozwala drewnu oddychać. Renowacja, nawet częściowa, jest łatwa i szybka do wykonania, bez konieczności przygotowania i nie pozostawia śladów naprawy.

Dostępne opakowania: 0,125l, 0,75l, 2,5l

Zapraszamy do Sklepu https://www.najlepszedladrewna.pl/sklep/osmo-wosk-twardy-olejny-bezbarwny/

 

Top-Olej  (3028/3058/3061/3068)

Bezbarwna powłoka do wykończenia blatów kuchennych

Top-Olej do blatów kuchennych Osmo to powłoka na bazie olejów i wosków opracowana specjalnie do drewnianych mebli i blatów kuchennych.

– do powierzchni wewnętrznych,
– bezbarwny (3058), surowe drewno (3068), jedwabisty połysk (3028) lub akacja (3061),
– powierzchnia drewna pokryta Top-Olejem do blatów kuchennych Osmo staje się odporna na powstawanie plam i działanie detergentów stosowanych w gospodarstwie domowym,
– Top-Olej do blatów Osmo tworzy na powierzchni drewna hydrofobową, odporną na ścieranie powłokę
– w przeciwieństwie do klasycznych lakierów do drewna pozwala drewnu oddychać, nie pęka, nie łuszczy się i nie odpryskuje,
– łatwa aplikacja,

– dopuszczony do kontaktu z żywnością,
– wymagana ilość powłok: w przypadku surowego drewna – 2 powłoki,
– w przypadku renowacji – zazwyczaj wystarcza 1 powłoka na oczyszczoną powierzchnię,
– szybki efekt końcowy,
– dostępny w opakowaniu o pojemności 0,5 litra,
– przy jednej powłoce 1 litr wystarcza na ok. 24-30 m2.

Niewidoczna ochrona drewna.
Dostępne do tej pory oleje Osmo do mebli kuchennych i blatów, jak np. Top-Olej Osmo 3058 Bezbarwny, wzmacniały wyrazistość słojów i kolor drewna (tzw. efekt mokrego drewna). Top-Olej Osmo 3068 surowe drewno daje zupełnie inny efekt – skutecznie chroni drewno, ale pozostaje przy tym niewidoczny. Dzięki temu drewno zachowuje swoją naturalną, stonowana i matową barwę.

Zapraszamy do Sklepu https://www.najlepszedladrewna.pl/sklep/osmo-top-olej/

 

Wosk Dekoracyjny Transparentny i Intensywny

 

 

Transparentnie lub intensywnie barwiąca powłoka do drewna, w wyjątkowy sposób łącząca zalety naturalnych olejów i wosków. Wosk Dekoracyjny Osmo jest hydrofobowy, odporny na ścieranie i zabrudzenia. Struktura pokrytego nim drewna pozostaje dobrze widoczna. W porównaniu do tradycyjnych lakierów, zawartość składników roślinnych pozwala otrzymać jednolite zabarwienie i harmonijne pokrycie powierzchni.

Dostępne opakowania: 0,125l, 0,75l, 2,5l

Zapraszamy do Sklepu https://www.najlepszedladrewna.pl/sklep/osmo-wosk-dekoracyjny-transparentny/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bejca olejna

 

Bejca olejna do drewna to specjalistyczny, barwiący grunt na bazie naturalnych olejów i wosków roślinnych. Ta specjalistyczna bejca do drewna została opracowana specjalnie do profesjonalnego barwienia mocno obciążonych powierzchni we wnętrzach: podłóg i schodów drewnianych. Bejcą olejna można szybko i łatwo nadać podłodze drewnianej zarówno delikatny odcień, jak i intensywny, wyrazisty kolor. W celu osiągnięcia transparentnej powłoki, bejcę olejną nanosi się tylko 1 raz, natomiast intensywne zabarwienie powierzchni otrzymujemy nanosząc 2 warstwy. Dzięki naturalnym oleją i woskom bejca olejna pozwala otrzymać piękne, równomierne i harmonijne zabarwienie bez zakładek. Bejca olejna Osmo tworzy mikroporowatą powłokę, która pozwala oddychać drewnu. Dzięki temu nie pęka, nie łuszczy się i nie odpryskuje. Jest hydrofobowa, odporna na plamy i zabrudzenia.

Dostępne opakowania: 0,125l, 0,5l, 1 l, 2,5l

1L wystarcza przy jednej warstwie na 24-48 m2

 

 

 

Zapraszamy do Sklepu https://www.najlepszedladrewna.pl/sklep/osmo-bejca-olejna/

 

 

 

 

 

Koncentrat do mycia podłóg Wisch-fix

 

Wysoce skuteczny, rozpuszczalny w wodzie koncentrat do codziennego czyszczenia podłóg. Bardzo wydajny. Wystarczy tylko jedna zakrętka na wiaderko wody!

Bardzo dobrze sprawdza się zarówno w domu, jak i do czyszczenia podłóg drewnianych w obiektach komercyjnych. Zawiera mydła na bazie naturalnych olejów roślinnych. Dzięki temu, w przeciwieństwie do zwykłych detergentów, nie wysusza drewna. Czyści powierzchnię, jednocześnie pielęgnując ją i nawilżając. Przy regularnym stosowaniu powierzchnia staje się łatwa w pielęgnacji i zmniejsza się ryzyko poślizgnięcia. Wisch-FIX jest delikatny i przyjazny dla skóry i bezpieczny – nie zawiera barwników i dodatków zapachowych, ulega biodegradacji. Czyszczenie podłogi jest łatwe i wygodne, bo nie pozostawia po sobie warstwy osadu ani smug.

Zapraszamy do Sklepu https://www.najlepszedladrewna.pl/sklep/osmo-mydlo-wisch-fix/

 

Wosk regeneracyjny (3079/3081/3440)

 

Wosk regeneracyjny:
– 3079 bezbarwny matowy,
– 3081 bezbarwny jedwabisty połysk
– 3440 biały transparentny

Wosk regeneracyjny to specjalistyczny preparat, który pozwala szybko i prosto odświeżyć zaniedbaną lub zużytą powłokę na intensywnie użytkowanych podłogach drewnianych.

Odpowiednie i regularne stosowanie wosku regeneracyjnego pozwala uniknąć szlifowania i prac renowacyjnych. Zawiera on dostatecznie dużo twardych wosków olejnych, by błyskawicznie odbudować podniszczoną powłokę ochronną. Dzięki temu można zapewniać dalszą ochronę drewna przed ścieraniem, wilgocią i wnikaniem brudu oraz bez problemu przywrócić podłodze blask i świeży wygląd. Jako, że bez problemu można go użyć jedynie na najbardziej zużytych fragmentach podłogi, wosk regeneracyjny jest idealnym rozwiązaniem dla skutecznej ochrony powierzchni drewnianych w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach, szczególnie przydatny w obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej (restauracje, salony, bary, centra handlowe).

Zapraszamy do Sklepu http://www.najlepszedladrewna.pl

 

Środek do czyszczenia i pielęgnacji wosku

 

 

Opakowania 0,5L i 1L biały i transparentny oraz spray 0,4L biały
(3029 bezbarwny/3087 biały)

 

 

 

 

Bezbarwny lub transparentnie biały środek do okazyjnego intensywnego odświeżenia zmatowionych podłóg drewnianych pokrytych Woskami Twardymi Olejnymi Osmo. Jest zalecany również do miejscowego czyszczenia podłóg drewnianych – skutecznie usuwa z powierzchni uporczywe plamy np. z tłuszczu i pasty do butów. Środek czyści i odświeża drewno jednocześnie dostarczając mu naturalnych olejów i wosków. Przy odpowiedniej pielęgnacji powierzchnia zostaje skutecznie zabezpieczona naturalnymi, bezpiecznymi dla zdrowia woskami twardymi (carnauba i kandelila), dzięki czemu pięknie wygląda i jest łatwa do utrzymania w czystości.

Zapraszamy do Sklepu https://www.najlepszedladrewna.pl/sklep/osmo-srodek-do-czyszczenia-i-pielegnacji-wosku-spray/

 

PRODUKTY NA ZEWNĄTRZ

 

Oleje tarasowe do tarasów, płotów, pergoli i mebli ogrodowych

 

Transparentna  powłoka na bazie naturalnych olejów roślinnych opracowana specjalnie do ochrony, renowacji i barwienia tarasów drewnianych. Olej do tarasów tworzy hydrofobową, mikroporowatą powłokę, która pozwala drewnu swobodnie oddychać, redukując pęcznienie i kurczenie się drewna. Dzięki temu nie pęka, nie łuszczy się ani nie odpryskuje (tak robią wszystkie lakiery do drewna). Oleje tarasowe wygładzają powierzchnię drewna, pielęgnują je i zabezpieczają przed wnikaniem brudu i wody.

Renowacja tarasu pokrytego olejem jest łatwa i szybka – nie wymaga szlifowania ani gruntowania, można też odnowić jedynie najbardziej zużyte fragmenty.

Oleje do tarasów firmy Osmo są idealnie dopasowane do typowej barwy każdego z gatunków drewna, więc bez problemu pozwalają zachować, odnowić lub wyrównać naturalny kolor desek tarasowych. Chronią też drewno przed szarzeniem pod wpływem promieni UV.

ZASTOSOWANIE

– do zabezpieczenia i odnawiania barwy egzotycznych gatunków drewna (Bangkirai, Daglezja, Garapa, Massaranduba, Teak, modrzew) oraz drewna impregnowanego ciśnieniowo (świerk/sosna),

– do transparentnego barwienia drewna dębowego oraz drewna eukaliptusowego, Teak i innych gatunków egzotycznych,

– idealny do desek tarasowych, zewnętrznych schodów drewnianych, płotów, pergoli oraz mebli ogrodowych.

ZALETY

– podkreśla naturalne piękno każdego z gatunków drewna,

– odświeża i wyrównuje barwę desek tarasowych,

– jest bardzo wydajny, 1 L wystarcza na ok 24m2,

– tworzy mikroporowatą powłokę, która pozwala drewnu oddychać,

– działa jak impregnat do drewna – chroni je przed wodą i zabrudzeniem,

– redukuje pęcznienie i kurczenie się drewna.

Zapraszamy do Sklepu https://www.najlepszedladrewna.pl/sklep/osmo-olej-tarasowy/

 

 

Lazura olejna do ochrony drewna

Dekoracyjna, jedwabiście matowa powłoka na bazie naturalnych olejów do ochrony wszelkiego drewna na zewnątrz. Ta mikroporowata powłoka pozwala drewnu swobodnie oddychać, redukując pęcznienie i kurczenie się. Dzięki temu nie pęka, nie wybrzusza się i nie odpryskuje. Jest hydrofobowa i odporna na działanie czynników pogodowych. Celem odświeżenia wystarczy ją po prostu przemalować; szlifowanie i gruntowanie powierzchni nie jest konieczne. Łatwa aplikacja i renowacja. Nie zasycha podczas nakładania. Powłoka zawiera aktywne składniki chroniące ją przed atakiem pleśni, alg i grzybów i sprawdza się od dziesięcioleci, również w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

ZASTOSOWANIA ZALECANE Lazura Olejna do Ochrony Drewna firmy Osmo idealnie nadaje się do ochrony drewna na zewnątrz: drzwi, okien i okiennic (elementy stabilne wymiarowo), wiat garażowych, fasad, balkonów, tarasów, bram, pergoli, mebli ogrodowych oraz altanek (elementy niestabilne wymiarowo).

 

WYDAJNOŚĆ 1 litr wystarcza na ok. 26 m² powierzchni pokrytej jedną powłoką w przypadku drewna zeszlifowanego oraz 12 m² powierzchni pokrytej jedną powłoką w przypadku drewna szorstkiego. Pokrycie produktem zależy w znaczącym stopniu od charakteru drewna.

Zapraszamy do Sklepu https://www.najlepszedladrewna.pl/sklep/osmo-lazura-olejna-do-ochrony-drewna/

 

Olej tarasowy Antypoślizgowy 430

 

Olej Antypoślizgowy do tarasów działa antypoślizgowo i przez dodatkową ochronę przed warunkami atmosferycznymi przedłuża trwałość wcześniej naniesionych pigmentowych powłok olejowych. Powierzchnia jest hydrofobowa, jak i odporna na warunki atmosferyczne i UV. Powłoka chroni przed atakiem pleśni, glonów i grzybów.

Ilość powłok: w przypadku surowego drewna dwie powłoki, jako powłoka końcowa dla innych powłok oraz w przypadku renowacji wystarcza jedna powłoka na oczyszczoną powierzchnię– bez szlifowania!

1 litr wystarcza, przy jednej powłoce, na ok. 24 m2

Zapraszamy do Sklepu https://www.najlepszedladrewna.pl/sklep/osmo-antyposlizgowy-olej-do-tarasow-2/

 

Lazura Jednorazowa HS

Obszary stosowania:
– fasady drewniane i wiaty garażowe,
– pergole i płoty,
– meble ogrodowe,
– bramy, balkony.

Właściwości:
– hydrofobowa powłoka odporna na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV,
– wygładza powierzchnię drewna,
– nie pęka, nie łuszczy się, nie rozwarstwia,
– zapobiega pęcznieniu drewna.

Zużycie i ilość powłok:  1 litr = ok. 26 m2 (wystarczy jedna powłoka lazury).

Zapraszamy do Sklepu https://www.najlepszedladrewna.pl/sklep/osmo-lazura-jednorazowa-hs-plus/

 

Środek do czyszczenia tarasów lub kompozytów

 

 

Środek do czyszczenia tarasów firmy Osmo to wysoce skuteczny koncentrat przeznaczony do czyszczenia na mokro desek tarasowych surowych lub olejowanych. Bardzo wydajny, głęboko oczyszczający powierzchnię drewna, usuwa uporczywe plamy i jest łatwy w użyciu.

Zapraszamy do Sklepu https://www.najlepszedladrewna.pl/sklep/osmo-srodek-do-czyszczenia-tarasow-8025/

 

 

 

 

 

Środek do czyszczenia tarasów firmy Osmo to wysoce skuteczny koncentrat przeznaczony do czyszczenia na mokro tarasów wykonanych z kompozytów polimerowych, jak WPC  i BPC. Bardzo wydajny koncentrak, który głęboko oczyszcza powierzchnię z tworzyw sztucznych.

Zapraszamy do Sklepu https://www.najlepszedladrewna.pl/sklep/osmo-srodek-do-czyszczenia-kompozytow-8021/

 

 

 

 

Gard Clean do usuwania glonów i mchów

 

 

 

Wysoce skuteczny koncentrat czyszczący i dezynfekujący, opracowany specjalnie do szybkiego i wygodnego usuwania zielonego nalotu (oraz podobnych zanieczyszczeń organicznych) z powlekanych i surowych powierzchni drewnianych, również z rys, żłobień oraz pęknięć.

Zapraszamy do Sklepu https://www.najlepszedladrewna.pl/sklep/osmo-gard-clean-do-usuwania-glonow-i-mchow-6606/

 

 

 

Żel do usuwania powłok

 

Żel do usuwania powłok to specjalnie opracowany przez Osmo produkt przeznaczony do usuwania starych olejów tarasowych, lazur a także plam powstałych na drewnianych deskach tarasowych i drewnianych meblach ogrodowych. Jest idealny do usuwania powierzchni powłok na bazie oleju z częściowo zwietrzałych tarasów drewnianych, zapewnia równomiernie pozbawioną oleju powierzchnię drewna.

Zapraszamy do Sklepu https://www.najlepszedladrewna.pl/sklep/osmo-zel-do-usuwania-powlok-6611/